W związku z korzystaniem przez Użytkownika z Serwisu Administrator zbiera dane w zakresie niezbędnym do świadczenia poszczególnych oferowanych usług, a także informacje o aktywności Użytkownika w Serwisie. Szczegółowe zasady oraz cele przetwarzania danych osobowych gromadzonych podczas korzystania z Serwisu mozna przeczytać w Polityce Prywatności.
Sam na sam z Bogiem

Media o nas

Magazyn "GALA" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland  ("GALA" nr 2, 10 stycznia 2011 r.)

Mając osiem lat, autorka książki weszła w świat mody, który miał ją doprowadzić do wielkiej kariery. Na zewnątrz wszystko wyglądało świetnie – pracowała dla Giorgia Armaniego, reklamowała firmy takie jak Oil of Olay czy Mercedes Benz, stała się znaną modelką. Jednak szybko odkryła, że kariera modelki nie prowadzi do poczucia spełnienia i satysfakcji.Audycja jest fragmentem programu Kto czyta nie błądzi o książce "Jaką żoną jestem" Lindy Dillow (radio eM 107,6, 19 września 2011 r.)

Magazyn " Życie na Gorąco" o książce „Od lęku do wolności” Grace Fox ("Życie na Gorąco" nr 29, 21 lipca 2011 r.)

Poradnik „Od lęku do wolności” uczy, jak radzić sobie z sytuacjami, które wywołują w nas lęk, jak opanować to niszczące uczucie i poczuć się osobą wolną, panującą nad emocjami.

Magazyn "OLIVIA" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("OLIVIA" nr 2, luty 2011)

Autorka zna świat mody od podszewki. Jako modelka pracowała od ósmego roku życia, biorąc udział w pokazach wielkich projektantów. Z czasem doszła do wniosku, ze piękny wygląd i zdjęcie na okładce nie rozwiązują problemów. Lektura nie tylko dla nastolatek, które marzą o karierze na wybiegu.

Magazyn "Rewia" o książce "Zwycięstwo nad strachem" Jentezena Franklina ("Rewia" nr 7, 16 luty 2011 r.)

Czego najbardziej się boimy? Choroby, utraty pracy, porażki? Tego, co może spotkać naszych bliskich? Lęk w podstępny sposób okrada nas z radości, pokoju, energii. Jentezen Franklin w książce: "Zwycięstwo nad strachem” podpowiada, jak sobie z nim radzić.

Magazyn "SHAPE" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("SHAPE", wrzesień 2011)

Historia drogi słynnej modelki – opowieść o kulisach świata reklamy i mody oraz o tym, co dla Jennifer okazało się naważniejsze.

Magazyn "Rewia" o książce „Od lęku do wolności” Grace Fox ("Rewia" nr 28, 13 lipiec 2011 r.)

„Od lęku do wolności” Grace Fox to przewodnik pokazujący, jak stawić czoła trapiącym nas obawom i zacząć cieszyć się życiem. Autorka przytacza historie kilku kobiet, które odkryły „drugą stronę lęku” – tę, która staje się motorem do innego spojrzenia na własne życie i to, czego doświadczamy.

Magazyn "DOBRE RADY" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("DOBRE RADY" nr 1, styczeń 2011 r.)

Za kulisami świata mody.
Przejmująca historia kobiety, która w wieku ośmiu lat rozpoczęła karierę modelki. Pracowała dla najlepszych projektantów, reklamowała znane marki. W końcu zrozumiała, że życie, w którym zawodowy sukces zostaje okupiony tak ogromnymi wyrzeczeniami, a nawet poniżeniem, nie jest dla niej.

Magazyn "Życie na Gorąco" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("Życie na Gorąco" nr 46, 18 listopad 2010 r.)

Jennifer Strickland przez wiele lat była światowej sławy modelką w Paryżu i Londynie. Jej zdjęcia pojawiały się w „Vogue” i innych znanych pismach. W swojej książce opisuje świat mody od kulis – zmuszanie modelek do głodzenia się i bycia coraz doskonalszą. Opowiada też o własnej przemianie i odkrywaniu, co jest w życiu najważniejsze.

Magazyn "Rewia" o książce "Granice w życiu nastolatków" Johna Townsenda ("Rewia" nr 51, 16 grudzień 2009 r.; nr 25, 30 czerwiec 2010 r.; nr 47, 24 listopad 2010 r.)

Książka Johna Townsenda „Granice w życiu nastolatków” pomoże ci odkryć, jak myśli i czuje twoja nastoletnia pociecha. Dzięki temu będziesz mogła jej pomóc przetrwać burzliwe i trudne lata dorastania. Pomożesz także sobie i reszcie rodziny. Autor podpowiada bowiem, jak kochać dziecko, które odrzuca waszą miłość, choć bardzo jej potrzebuje. Próbuje bowiem za wszelka cenę stać się niezależne... Dowiesz się, w jaki sposób reagować, gdy młody człowiek przekracza niedozwolone granice.

"Gość Niedzielny" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("Gość Niedzielny" nr 43, 31 października 2010 r.)

Smutna idealna.
Przez lata była taka, jaką chcieli ją widzieć inni. Chodziła do sauny, choć z powodu niskiego ciśnienia zabronił jej tego lekarz. Ona jednak, pocąc się, chciała ekspresowo schudnąć. Pozowała dla Armaniego, reklamowała koncern Mercedes-Benz i kosmetyki Oil of Olay. Zawodowa modelka Jennifer Strickland w książce „Idealna dziewczyna” opowiada o tym, jak przez lata „dawania” swojej twarzy różnym markom i firmom starała się być doskonała, a w środku czuła totalną pustkę. „Doskonali możemy być w niebie” – konstatuje na koniec. Bo dążenie do „wypracowania” idealnego ciała za pomocą ćwiczeń, diety, kosmetyków – okazuje się destrukcyjne. Wielki świat wcale nie pomaga jej w uzyskaniu poczucia własnej wartości i wewnętrznej harmonii. Nie raz próbowała popełnić samobójstwo. Drogą wyjścia okazała się wiara w Boga i skupienie na tym, co wewnętrzne.

"Naj magazyn" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("Naj magazyn" nr 2, luty 2011)

Autobiografia modelki Jennifer Strickland. Była młodziutka, kiedy zaczęła wielka karierę. Pracowała dla Armaniego, reklamowała znane firmy, a jej zdjęcia pojawiały się na okładkach prestiżowych pism. Jednak odkryła, ze takie życie nie daje spełnienia.

Magazyn "Rewia" o książce „Być dobrym ojcem” Dona Schmierera ("Rewia" nr 30, 28 lipiec 2010 r.)

„Być dobrym ojcem” Dona Schmierera to niewielka książeczka, właściwie broszurka, zawierająca cenne uwagi na temat ojcostwa. Don Schmierer – ojciec dwóch synów, doradca i autor publikacji na temat rodziny – dzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Podpowiada, jak doceniać dziecko, słuchać go i wyrażać swoją miłość do niego. Wymienia podstawy, na których opierają się dobre relacje między ojcem a dzieckiem. Są to m.in. wzajemne zaufanie i wrażliwość na potrzeby innych.


Magazyn "Na żywo" o książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("Na żywo" nr 39, 30 wrzesień 2010 r.)

W wieku ośmiu lat autorka weszła do świata wielkiej mody. Zrobiła karierę jako modelka, ale dość szybko odkryła, że rzeczywistość daleko odbiega od marzeń, a dążenie do idealnego wyglądu graniczy z obłędem. Wycofała się, skończyła studia dziennikarskie i literackie. W książce odsłania kulisy szalonego świata mody. Wstęp napisała Anna Jamróz, Miss Polski 2009, która też coś wie na ten temat...

Magazyn "Wychowawca" o książce „Moc błogosławieństwa ojca” Henryka Wieji ("Wychowawca" nr 3, marzec 2010 r.)

Wzorzec ojca.
Celem książki jest pobudzenie do refleksji na temat jednej z najbardziej strategicznych ról mężczyzny, jaką jest rola ojca. Książce tej towarzyszy również pragnienie tworzenia wzorca dobrego ojca. Modelu, jaki łączy się zawsze z potrzebą leczenia zranień zadanych przez ojców nieobecnych lub obecnych, ale realizujących zły wzorzec ojcostwa opartego na przemocy, kontroli lub zupełnej bierności. Ojcowie wywierają potężny wpływ na życie swoich dzieci. Co zrobić, aby był to dobry wpływ? Autor niniejszej publikacji przedstawia zagadnienie autorytetu ojca oraz znaczenia osobistego przykładu i potrzeby duchowego ojcostwa.
Pisze: „Ojcostwo jest najbardziej twórczym, ale też najbardziej ryzykownym przedsięwzięciem w życiu każdego mężczyzny. I nie tylko dlatego, że przynosi trwałe rezultaty w następnych pokoleniach, ale nade wszystko dlatego, że tworzy w umyśle dziecka wyobrażenie na temat Boga jako Ojca”.

Na łamach "Kroniki Beskidzkiej" ukazały się recenzje książek:


Fascynujący Izrael” Estery Wieji i Janusz Szczotki ("Kronika Beskidzka" nr 47, 26 listopad 2009 r.)
Małżeństwo o jakim marzymy” Aliny i Henryka Wiejów ("Kronika Beskidzka" nr 49, 10 grudzień 2009 r.)
Moc błogosławieństwa ojca” Henryka Wieji ("Kronika Beskidzka" nr 4, 28 styczeń 2010 r.)
Uwierz, że możesz” Jentezena Franklina ("Kronika Beskidzka" nr 11, 18 marzec 2010 r.)
Życie świadome celu” Ricka Warrena ("Kronika Beskidzka" nr 18, 6 maj 2010 r.)
Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą” Aliny Wieji ("Kronika Beskidzka" nr 23, 10 czerwiec 2010 r.)
Być dobrym ojcem” Dona Schmierera ("Kronika Beskidzka" nr 24, 17 czerwiec 2010 r.)
Rozpalona miłość” Josepha i Lindy Dillow, Petera i Lorraine Pintus ("Kronika Beskidzka", 8 lipiec 2010 r.)
Radykalne poddanie” Kay Warren ("Kronika Beskidzka", 19 sierpień 2010 r.)
Sprawy intymne” Lindy Dillow i Lorraine Pintus ("Kronika Beskidzka", 14 październik 2010 r.)
Kobieta w ramionach Stwórcy” Aliny Wieji ("Kronika Beskidzka", 10 marzec 2011 r.)
Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland ("Kronika Beskidzka", 3 marzec 2011 r.)
 


  


  

 
 

 
 

 


 

twój koszyk jest pusty

Nie masz jeszcze konta ?

zarejestruj się

Nasze Inspiracje online p.
Nasze Inspiracje online
koinonia-facebook